Havalimanında uçuş stresine köpekli çözüm

İstanbul Havalimanı’nda “terapi köpekleri” göreve başladı. Pilot olarak başlatılan proje kapsamında, özel eğitimli 5 terapi köpeği İstanbul Havalimanı’nda işbaşı yaptı. Apron kartı verilen köpekler, eğitmenleri eşliğinde havalimanı içerisinde gezdirilip, uçuş stresi yaşayan yolculara pozitif enerjileriyle destek oluyor. Köpekler, gün içinde özellikle uçuşların yoğun olduğu zamanlarda, dış hatlar giden yolcu alanında görev alıyor.

SEYAHAT STRESİNE KARŞI

Projeyle ilgili bilgi veren İGA Müşteri Deneyimi Müdürü Abdülkadir Demirtaş, seyahat etmenin bazen stresli olabildiğini belirterek, “İnsan ve hayvanların etkileşiminin kan basıncı, stres ve kaygı seviyeleri üzerindeki olumlu etkileri, birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmış durumda. Biz de bu araştırmalar ışığında hareket ederek, terapi köpekleriyle havalimanımızda keyifli ve stressiz bir seyahat deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu sayede misafirlerimizin havalimanımızdan unutulmaz anılar biriktirip mutlu ayrılmalarını amaçlıyoruz. Misafirlerimiz havalimanının her tarafında köpeklerimizle karşılaşabilirler” diye konuştu.

Dünyanın başka yerlerinde de benzer projeler olduğunun altını çizen Demirtaş, ABD ve Kanada’da köpeklerin yanı sıra midilli atlarının da havalimanlarında benzer görevler yürüttüğünü sözlerine ekledi.

Veteriner hekim Volkan Arslan da köpeklerin bu görev için belli eğitim sürecinden geçirildiklerini ve henüz yavruyken eğitim almaya başladıklarını anlattı. Yolcular ise bu uygulamadan memnun kaldıklarını dile getirdiler.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x