Süslü Bülent’i bilir misiniz… Akın İpek’in gizli nikahı… Karanlık kazanın sırrı

Havalar tam ısındır derken kara kara bulutlar peydah oluyor, sizler de bilirsiniz, böyle elektrik yüklü bulutlar çok oldu mu bizim yaştakilerin orası burası ağırır, benim de bacaklarım bir ağrıyor bir ağrıyor sormayın…

Şimdi buraya bacaklarımdaki ağrılardan bahsetmek için gelmedim elbette, okuduğum bir haber ve üzerine yaptığım bazı araştırmalar, görüşmeler neticesinde elde ettiğim bilgi ve duyumları soğumadan aktarmak üzere karşınızdayım çocuklar.

Dün gazetelerde görmüşsünüzdür, bizim çocuklar da yayınlamış Odatv’de… FETÖ’nün prensi olarak anılan firari Akın İpek, İngiltere’de en zenginler listesine girmiş, hatta Kral Charles’ın servetini bile geçmiş.

FETÖ’nün küresel bağlantıları… Firari Akın İpek Kral Charles’tan zengin çıktıGüncel

Akın İpek, bir zamanların Koza İpek Holding’inin sahibi çocuklar, FETÖ/PYD bağlantısı nedeniyle şirketlerine kayyum atandı, İngiltere’ye kaçtı, orada ailesiyle firari olarak yaşıyor şimdi. Şirketlerine kayyum atanmasına rağmen oradaki serveti 2 milyar 185 milyon olarak listelenmiş, nasıl paralar bunlar böyle ben bilemedim…

Şimdi gelelim İpek ailesi üzerinden FETÖ’nün küresel bağlantılarınaa…

ANKARA’DA GÜNDEM OLAN İSİM

Çocuklar, Ankara’da bu aralar bir ismi sıklıkla duyar olduk, kulislerde pek bir bahsi geçiyor diye duyumlar aldık. Bu kişi iş adamı Bülent Sungur.

Bülent Sungur’un Renkyol Yapı adında bir inşaat şirketi var. Kamu bankalarından aldığı kredilerle ne estiydi bir dönem.. Lakin adı 3 yıl önce manşetlere ‘dolandırıcı’ olduğu iddiasıyla taşındı. Hemen özetleyeyim:

İBRAHİM TATLISES’İN BÜYÜK PİŞMANLIĞI

2021 senesiydi, İbrahim Tatlıses artık sosyal medyayı aktif olarak kullanmaya geri dönmüştü. Ağustos ayında şöyle bir paylaşım yaptı Twitter’da:

“Sayın Bülent sungur bey yetmedi mi beni bu kadar beklettiniz yetmedi mi beni 9 senedir dolandırdınız ALLAH korkusu bir insanda yoksa kul ne yapsın sabrımı zorlama beni bu durumdayken ha bugün ha yarın diyorsun ya helal olsun senin adamlığına sayın Bülent bey bu sondur bilesin. Bana daire vereceksin diye benden 200 bin dolar aldın bu kaza başıma gelmeden önceydi artık gerisini sen hesapla ne adammışsın be arkadaş yazıklar olsun lanet olsun seni tanıdığım güne Bülent sungur efendi yuh sana be yuh hem de sonuna kadar yuh…!!! Bu sondur Bülent efendi son.”

O paylaşımı ilk gördüğümde anımsadım ufak ufak, hemen bir araştırma yapınca kim olduğunu hatırladım…

Anayasa Mahkemesi’nde çok kuvvetli atamalar yaptıracak kudreti vardı bu Bülent Sungur’un. Aldığım duyumlara göre lakabı da ‘Süslü Bülent’miş bu arada.

Ama önce vahim bir haber anımsatacağım:

ARKADAŞININ YANARAK ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU

2015 senesinde elim bir kaza haberi okuduk, o zamanlar 19 yaşında olan Bektaş Batuhan adlı genç, lüks aracıyla aşırı hız sonucu kaza yapmış, kazadan kurtulmuş amma velakin araçtaki dört arkadaşı feci şekilde yaralanmış, bir tanesi yanarak can vermişti. Hayatını kaybeden çocuk henüz 20 yaşındaydı… Çocuk öyle feci yanmıştı ki kimlik tespiti zor yapılmıştı…

Aracı süren Bektaş Batuhan evvela tek asli kusurlu olarak tespit edildi, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Lakin olaylar tuhaf şekilde ilerledi, o kısımları haberden alıntılıyorum size:

“Nöbetçi 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi hâkimi, “Ölen kişi şüphelinin arkadaşı olup, kendi isteği ile araçta bulunuyor olması, suç vasfının şüpheli lehine değişme ihtimali bulunması dikkate alındığından, tutuklanmasına gerek yoktur” dedi. Hâkim, haftada iki kez karakola giderek imza atması şartı ile ‘adli kontrol’ uygulanmasına karar vererek Bektaş Batuhan’ı serbest bıraktı. Savcı ve ölen gencin yakınları karara itiraz etti. 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi, 18 Eylül’de itirazı reddetti.

Şüpheli Bektaş Batuhan, 7 Ekim’de, “Londra’da hazırlık eğitimi gördüğünü, ocakta Londra’ya gitmesi gerektiğini” belirterek, adli kontrol kararının kaldırılması için üst mahkemeye başvuruda bulundu. 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi, 12 Ekim tarihli kararında, “Şüphelinin eğitim, sosyal, ekonomik ve iş durumu göz önüne alındığında haftada iki gün karakola giderek imza altına alınmasına ilişkin karara yapılan itirazın yerinde olduğuna” hükmetti. Böylece olaydan bir ay sonra Bektaş Batuhan hakkındaki adli kontrol uygulaması da kaldırıldı.”

Bektaş Batuhan 10 ay sonra yeniden mahkemeye çıkarıldı, hapsi istendi, savcı itiraz etse de bir süre cezaevinde kaldı, sonra tahliye oldu.

Çocuklar, Bektaş Batuhan, Bülent Sungur’un oğlu…

Bektaş Batuhan Sungur…

O dönem gerçekten Londra’da okuyordu, hala orada yaşıyor ve hatta geçen hafta evlendi.

Eşi, FETÖ firarisi Akın İpek’in kızı Esma İpek oldu…

Okul arkadaşlığından evliliğe yürüdüler.

Yani Akın İpek ve Bülent Sungur artık dünür…

GİZLİ SAKLI NİKAH

Akın İpek’in iki kızı var çocuklar, biri Esra, diğeri Esma… Bir de Ali adında oğlu var.

Esra’yı da medyada çıkan haberlerden anımsayanlarınız olacaktır, Osman Gökçek ile bir mekanda karşılaşmışlardı, sonra bir tartışma yaşanmış ve Gökçek o anları yayınlamıştı… Esra bas bas bağırıyor, Osman Gökçek de ‘siz FETÖcüsünüz’ diye karşılık veriyordu…

Açın bakın, Google’da var hepsi…

Esma ve Batuhan’ın nikahına dair hiçbir yerde tek kare yok, sıfır…

Gelin ve damadın ailesinde bu denli büyük meseleler olunca olmamasına şaşırmak da abesle iştigal olurdu zaten…

Neyse, epey uzun oldu bugünkü havadisler lakin hepsi mühim detaylar çocuklar. Ben de ablanız olarak sizlerin bugünü anlayabilmeniz için eskiden neler olduğunu hatırlatmayı kendime görev edindim, ne yapayım…

Haydi, öpüyorum gözlerinizden…

Hürrem Elmasçı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x